Відгуки з персональних виставок художника Ярослава Ціко по Україні
Івано-Франківськ, ОНМЦ
Липень, 1999
2.07.1999
…Вдруге стою і роздумую, бо ці речі спонукають не до споглядання, а до глибокого прочитання. Дивує і дуже приємно саме хист вловити психологічне «дихання», момент, через який і розкривається якась потаємна грань характеру, особистості.
А ще імпонує колористика, тонке нюансування, тонкий «позір» Майстра у закомірки душі – це у портретистиці; маю насолоду від «антраментавого» відтінкування у новітній сюжетиці.
Хай щасливим буде, Маестро, для Вас кожен зблиск променя сонця!
Захоплювався Володимир Качкан, академік, письменник
Спасибі Вам, пане Ярославе, за чистоту і прозорість душі, за багатство бачення та розуміння духовного світу, за щиру «розмову» з людьми на відстані картин…
Удачі Вам! Творчого натхнення! Храни Вас Боже!
Наталя Поперечна
14.07.1999
Дивлячись на Ваш Автопортрет, розумієш, що Творець не помилився – такий Талант помножений на працю Душі, розуміння Високості сенсу життя, щастя і радості від кожного подиху Сонця, Неба! Не вистачає слів (бо звучить на папері примітивно), а після спілкування з Вашими Творами-дітьми – хочу радіти за Вас такою ж тихою радістю і блаженством.
Портрети – неповторні!!! Проникливий погляд очей неможливо забути.
З повагою до високого професіоналізму Т. Казарцева,
викладач музучилища ім. Д. Січинського
19.07.1999
Щиро вдячні Вам за Вашу творчість, яка хвилює, змушує задуматись, глибоко проникнути в сутність нашого життя. Багато художніх стилів і напрямків, які Ви вміло застосували, створюючи свої художні образи, говорять за Вас, як за митця високого фахового рівня з неординарним художнім баченням.
З повагою до Вас, Людмила, Юліан Яковини
22.07.1999
Настільки різноманітна техніка і тематика, що і не віриться, що це творив один і той же художник. Найбільш вражаючий портретний живопис з яким у художника все «по душі»…Це зроблено зразково і сильно і підноситься до вершин вишуканого реалізму. Щасти ж Вам, пане Ярославе!
Михайло Гребень
Снятин, музей М. Черемшини
Жовтень-листопад 2001
30.10.2001
Виставка робіт художника Ярослава Ціко – яскраве свідчення, що в образотворче мистецтво України прийшов майстер цікавий своїм думанням, баченням і головне, відтворенням, як традиційними методами зображення так і новаторським зображенням об’єктивної дійсності. Особливо приємно вражають майстерністю виконання численні портрети, в яких пізнається характер, нахил і життєстверджуваність образів зображуваного.
Виставка цікава своєю різноманітністю зображуваного, шуканням новаторства в мистецтві, своєю власною палітрою, образністю, любов’ю до рідного навколишнього світу, прагненням творити для народу живописну картину добра. Заспів у праці художником Ярославом зроблено. Попереду солодка нелегка праця, пошуки досконалості росту. Не бійтесь же, Ярославе, трудової висоти. Цього від Вас вимагає Ваш талант художника.
Успіхів Вам у праці, добра і щастя при міцному здоров’ї.
Щиро Ваш! Член НСПУ ;поет Григорій Гришко
10.11.2001
Виставка творчого доробку Ярослава Ціко розкриває справжній художньо-мистецький талант її автора та його невтомну працю протягом тривалого часу. Цей творчий комплекс картин і портретів є великим художньо-мистецьким зразком, який гідний на своє продовження , поширення та наслідування сучасним і наступними молодими поколіннями митців на шляху до їх творчого злету…
Петро Шкрібляк
Директор філії «Гуцульщина»
НДІ українознавства МО і науки України
9.01.2001
Творчість художника – це велика праця. Душа і серце переплітаються у формах і барвах. У кожній картині – глибокий зміст, який треба пізнати.
Ярослав Ціко – багатогранний талант, добрий і щедрий, бо такими є його картини. Праця митців є щедрим золотим промінчиком у нашій буденності, який кличе до прекрасного. Захоплені портретами художника. Треба мати великий хист, щоб передати не тільки фотографічний образ людини, але й передати настрій і внутрішнє багатство , суть людини.
Спасибі за свято для душі, яке Ви нам подарували.
Щедрої долі у мистецькому житті!
Група жителів м. Снятина:
Кишкан М., Небелюк О., Попович С., Кіцул М.
Січень 2002
Шановний п. Ярославе!
Два місяці дарували Ви снятинцям своє мистецтво. І горнулися люди до нього, приходили по декілька разів , - спочатку самі, а потім з дітьми й знайомими.
І кожен знаходив для себе те, що шукав. Одні дивувалися надзвичайно тонкощами портретного жанру, інші любувалися пейзажами, а дехто знаходив своє зацікавлення у модерністських творах.
Спасибі Вам, Ярославе, за те, що проміниться Ваша душа доброю енергією. За Ваш щедрий талант, який говорить фарбами, озвученими музикою гір, неба, землі. За Ваше прагнення пізнати світ, а в ньому людину і перенести все це в полотнах свого живопису до всіх, хто хоче збагатити свою душу.
Хай Ваша муза веде Вас ще багато років і дарує Вам велику любов і натхнення у Вашій праці. Сонячної щасливої долі і щедрих ужинків. Спасибі.
Колектив музею Марка Черемшини
Дякую Вам за той заряд Чистоти і Свіжості, що дарують Ваші образи.
Сергій Звєрєв, видавець
Львів
Червень 2002
Була, бачила, вражена як завжди! Ти був найкращим студентом, який так гарно малював. Ми, твої студенти-однокурсники, тебе не забули. Твої пейзажі чудові, а портрети неперевершені. Так і далі тримай!..
З повагою, староста групи АР-12,
архітектор-реставратор Оксана Мазур
Ярослав! По Вашему приглашению посетили прекрасную Вашу выставку. Смотрели, удивлялись, восторгались. Водопады изумительны, но…портреты – один восторг! Как вы передаете блеск глаз, как нежны и прекрасны женщины.
Успеха Вам – всегда, везде, долго!
Худ. рук. Русского Культурного центра
Фаина Блолих
Славик!!! Поздравляем с очередной вехой в твоем творчестве!!!
Ты молодец, ты растешь, немлешся, вкладываешь душу в свои полотнища, свои психологические открытия этого безбрежного мира. Нравится твоя многогранность, но особенно поглощают твои живые и разнообразные образы в портретах… Так же интересна твоя необычная техника…
Твори, ищи и радуй нас дальше…
Бурного и радостного тебе пути.
Инга
27.07.2002
Радію твоїй першій виставці у Львові. Живопис – це рух душі і трохи рух інтелекту. Рости, вивчай, змінюйся, захоплюйся, менше розчаровуйся і , головне, завжди тримай в руках пензель, який відображатиме «кардіограму» твоїх душевних переживань на полотні, картоні чи будь на чому.
Твої роботи, як камертон, настроюють все єство на сприйняття прекрасних тонких вібрацій, що струменять з хитросплетінь мазків, кольору, світла, води, неба, очей…
Володя
8.08.2002
П.Ярославе! Враження колосальне від побачених Ваших робіт. Ваші картини досконалі, особливо вражають портрети, наче ці постаті в русі, живі. У Вас надзвичайний талант: від абстракції до тонко виражених портретів! Дякую Вам за те, що є можливість в наш нелегкий час більш глибше себе одухотворити, збагатитися духовно…
З повагою, викладач фортепіано Ольта Володимир
Славсько
Вересень 2002
8.09.2002
Поезія в малюнку – віртуальна реальність, яку я бачу своїми очима, що багаторазово підтверджується при спілкуванні. Щасливий від того, що Господь подарував мені можливість поспілкуватися з моїм геніальним земляком, Ярославом Ціко, Славчанином. Низький уклін Вам, пане Ярославе, за чистоту Ваших помислів і реалізацію Дару Божого.
Нехай Господь Бог береже Вас…
Кіраль Ф.Г.
Зустрічі є випадкові, надумані, сплановані.
Зустріч з ніжністю Жінки на Ваших портретах захоплююча, тепла…багатогранна, а музика внутрішнього світла задаровує, надихає, хочеться бути кращою і теплішою…
Музика навіває спокусу, поезія – тривожить почуття, а пані картина (живопис, натюрморт чи портрет) зупиняють час на мить на вічність…
Віта зі Славськокого
Івано-Франківськ
Осінь 2002 –зима 2003
26.11.2002
Прекрасний, чистий і світлий живопис, повний любові до людей, оптимістичний і життєстверджуючий. Портрети наших сучасників – обличчя нашої нації, його майбутнє, мріяне і жадане. Це музика душі, що очищає нас від злого праху гріхів і навчає любити і прощати цей світ, де досить-таки багато ницого.
Щасливих Вам творчих доріг, дорогий Маестро пензля! Бережіть свій Божий дар, бо він Вам не належить , а людям, як дороговказ у Царство Духа.
З глибоким поклоном і вдячністю Ярослава Мазурак
Науковий працівник музею книги у Бережанах
7.12.2002
Здається, що Ваші картини «живі», якимось магнетизмом вони притягують до себе і погляд і душу. Дякую Вам, п. Ярославе, що відкриваєте для людей світ прекрасного і вливаєте в наше сіре життя барви, життєву наснагу, радість.
Довгого і плідного Вам творчого життя
Іванка
18.12.2002
Вельмишановний п. Ярославе!
З великим зацікавленням оглянув виставку Ваших творів. Особливе враження справляють портрети, виконані не просто професійно, але й з великою любов’ю. Ви неабиякий знавець внутрішнього світу людини, бо з кожного портрета дивляться на нас не просто людські обличчя, але в м’яких рисах, в поглядах світяться душі.
Р.Юзва
8.01.2003
Ми відвідуємо художні виставки постійно, але відчуття захопленості творами, на жаль, буває рідко. А Ваша виставка, Ваші картини – це чудо! Ми декілька раз переглянули картини і відкривали для себе все нове і нове. Словами це виразити неможливо. Бажаємо Вам здоров’я, натхнення, довгих років творчості на радість людям.
Подружжя Валевських – Степан Семенович
Валентина Костянтинівна (архітектор)
Якуніна О.К. – викладач муз. Школи (пенсіонерка)
М. Алушта
Великий художнику ІІІ тисячоліття!
Знайте - Ваша планетарно натхненна праця – креативним вибух багатющої душі, це чудесна конденсація добра, бурхливий потік високої свідомості. Я закохалася у Ваші живі, енергійно вражаючі картини, у щире людське спілкування. Захопилася процесом портретостворення. Це супервідчуття, горіння і бажання бути красивою, відкритою, ніжною, бути самою собою, бути Жінкою!
Ціню незбагненний макрокосмос, який прагну пізнавати. Хочу відчути мистецький абсолют! Досконалість Ваших, Ярославе, полотен магічно полонить, візуально і віртуально збуджує в реальному просторі часу нашої епохи Водолія.
Будьте сильним своїм талантом, розумом, серцем, душею.
Будьте містично-реалістичним художником без кордонів.
Тетяна Вовк
Соціабельна і вічно молода журналістка,
шанувальниця Вашого таланту зі Снятина
січень 2003
Портрет… Пейзаж… То є творіння, Друже,
Від Бога в Тебе, що єднають світ.
Тримайся , Славку, завше моцний, дужий –
Являй в малюнку долі сонце квіт.
Це – дивовиж, це є вселена сила –
Світлоблакитна, наче небеса!..
Йду до творінь твоїх і шепчу: «Боже милий,
Яка краса, які ж бо чудеса!»
Мені не треба в цьому світі ліку,
Якщо зціляюсь від малюнків я –
Художника й Маестро Пензля – Ціко
У творчості, як в пісні солов’я!
Іван Грекуляк,
Член Нац. Спілки журналістів України
22 січня 2003
Любов до краси най трояндою квітне,
Надія на щастя, мов Сонце, горить!
А Промінь Душі молодий і привітний
У творах натхненних добром палахтить!
Подружжя Решетнікових
Чернівці, Краєзнавчий музей
Березень,2004
4.03.2004
Работы прекрасны. Чувствуется умение передать в портрете через глаза состояние человека, его душу, настроение. Приятно поражает манера исполнения художника, умение передать не только внешние черты человека, но и показать его духовный мир.
Подпись
11.03.2004
Я завжди розглядав картини зблизька і злився, коли пояснювали, що їх треба розглядати здалеку. Ваші портрети ідеальні навіть під мікроскопом. А здаля вони живі та прекрасні. Успіхів Вам, натхнення та сил.
Ігор
Львів, музей етнографії та художнього промислу
Травень 2005
24.05.2005
Радий знову зустрітися із твоїм вдумливим поглядом, який врешті-решт закохано з безмежною любов’ю відтворив комічність наших гір і я дуже переконаний у своїх побажаннях, що це вже навічно.
З роси тобі та з неба!
Твій учитель - Федір Василенко
24.05.2005
Кожна твоя картина – це бунтування всіх стихій, це згусток космічних енергій , переливи всіх барв і звуків, це сон серед білого дня мрії.
Рута Вітер
3.06.2005
Ваше мистецтво – це поезія, це космос. Як відчайдушна сповідь перед кожним із нас, як мовчазна, без сміху і веселощів, розмова із собою…
А портрети! Кожен з них дивиться на світ Вашими очима, очима прекрасного…
Ви поет, співець душі, що близька моєму замилуванню. Ви… Ви янгол з пензлем у руках.
Сітферовська Настя, художниця
Навіть незважаючи на похмуру погоду, тут світло і бадьоро. Долати рамки і розбивати стіни бажаю.
olka
|